MetaMask Smart Contrat (Akıllı Sözleşme) Otomatik Ekleme Rehberi

Yatırımcılar, trader’lar ve kripto meraklıları, işlemlerin başka bir kullanıcıya gönderilmesini hızlı bir şekilde düzenlemelerine ve değiştirmelerine yardımcı olan bu özel yeteneğe sahip olduğu için Metamask kullanımın yıllar içinde yagınlaştı.

Çoğu zaman tanınmayan Erc-20 tokenlerini bir Ethereum Cüzdanına gönderdiğinizde, karşılaştığımız bu genel zorluk var. Tek geleneksel yaklaşım, akıllı sözleşmeyi cüzdana talep etmek ve manuel olarak bağlamaktır.

Yakın zamanda akıllı bir sözleşmeyi herhangi bir Metamask Cüzdanına bağlamanın daha hızlı ve daha güvenli bir yolunu keşfettim. Bu özelliğin Coingecko’ya ne kadar yakın zamanda entegre edildiğini bilmiyorum, ancak akıllı bir sözleşmeyi bir cüzdana bağlamanın en iyi yollarından biri olduğunu biliyorum.

Bu kılavuzda örnek olarak Chainlink kullanacağım. Coingecko’ya gidin ve favori ERC-20 jetonunuzdan herhangi birini arayın, aşağıdaki resme benzer bir şey bulacaksınız

İmlecinizi işaretli metamask logosunun üzerine getirin ve Add to Metamask  (Matemask’a Ekle) açılır penceresi görüntülenecektir.
Sadece logoya tıklayın ve Token cüzdanınıza eklemek için izin alınması gereken aşağıdaki resme geçin.

Önerilen Add Token’a izin verin ve Token’i Cüzdana ekleyin.

Son olarak, herhangi bir akıllı sözleşmeyi kopyalamak için fazla strese girmeden token cüzdanınıza başarıyla eklendi.

Ek olarak, bu, telefonlar için Metamask için aynı şekilde çalışır. Metamask, şu anda beta modundayken telefonlarda dikkatli kullanılmalıdır ve olası yanlışlıklar ve hatalara karşı savunmasız olabilir.

Author Profile

Kripto Elif
Kripto Elif
2018'den itibaren kripto piyasasında Altcoin araştırması ve temel analiz yapmaktayım. Kendimi sürekli olarak öğrenci olarak görüyorum ancak öğrendiklerimi, bildiğim kadarıyla anlatmayı seviyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir