Binance Futures ​​Kılavuzu: Vadeli İşlemler Rehberi

Binance kısa süre önce yatırımcıların kaldıraç kullanmasına ve hem kısa hem de uzun pozisyonlar açmasına olanak tanıyan bir vadeli işlem platformu olan Binance Vadeli İşlemler’i başlattı. İlk bakış ve test pozisyonlarımızdan sonra, platformun Binance’in spot borsasına çok benzediğini söyleyebiliriz, bu da geçişi çok kolaylaştırıyor. Kullanıcı deneyimi de aynı derecede pürüzsüz ve ticaret nispeten basit.

50 USDT Bedava Kupon (Kripto Sohbeti’ne Özel)

Binance Futures Bonus Kodu

50 USDT ücretsiz kupon ve ücretlerde %10 indirim nasıl alınır?

Öncelikle, benzersiz kayıt kodunu kullanan bu bağlantıyı kullanarak kaydolmanız gerekecek: kupon

50 USDT bonusu, 500 USDT veya eşdeğer işlem hacmine ulaşıldığında verilecektir. Yalnızca ilk 20 kullanıcı için 50 USDT bonusunun yanı sıra, kodu kullanmak size ilk ay için anında %10 indirim sağlar. Ayrıca Binance spot borsası için %10 indirimden yararlanacaksınız.

Zaten bir Binance Spot hesabım varsa ne olur?

Yine de bonusun tadını çıkarabilirsiniz. Ancak, Futures platformunu ilk kez kullandığınızda Binance Futures‘a gitmeniz ve kupon kodunu girmeniz gerekecektir. İşte bir ekran görüntüsü:

Binance Futures İndirim Kodu

 

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin vadeli işlem platformunun günlük hacmi, birincil Binance platformundaki spot BTC/USDT ticaret çiftinin hacmini aşmıştı. Bu, platformun nispeten hızlı bir şekilde büyüdüğünü gösteriyor. Hatta şu anda Binance Bitcoin kaldıraçlı ticaret alanında en büyük marka.

Neden Binance Vadeli İşlemlerde (Futures) İşlem Yapmalı?

Bitcoin vadeli işlemlerini yani Futures’u dikkate almanın birkaç nedeni vardır:

 • Bitcoin ve diğer kriptoların kısaltılması: Ayı piyasalarında kripto portföyünüzü korumak için pozisyonlarınızı koruyun ve risk yönetiminizi iyileştirin
 • Kaldıraçlı bir pozisyon açmak: fonlara gerçekten sahip olmadan ticaret yapın
 • Kaldıraç nedeniyle borsada büyük miktarlarda BTC tutmanıza gerek yok

Binance üzerindeki Bitcoin vadeli işlemleri 125 kata kadar kaldıraçla işlem görebilir. Bununla birlikte, marj ticaretinin yeni başlayanlar için önemli miktarda risk içerdiğinden tavsiye edilmediğini ve sermayenizi normalde yapacağınızdan çok daha hızlı kaybedebileceğinizi unutmayın. Bu nedenle, marj ticareti genellikle yeni başlayanlar için değil, konu hakkında kapsamlı bilgiye sahip deneyimli yatırımcılar için tavsiye edilir.

Artık bazı temel konulardan geçtiğimize göre, Binance’teki Bitcoin vadeli işlemlerine ve bunların nasıl ticaret yapılacağına daha derinlemesine bakalım.

Bitcoin Vadeli İşlemleri Nedir?

Bitcoin vadeli işlemleri, tüccarın Bitcoin’i gelecekte bir noktada önceden belirlenmiş bir fiyattan satın almasına veya satmasına izin verir (“yerleşim”). Sözleşmenin alıcısı, sözleşme süresi dolduğunda varlığı satın almakla yükümlüdür, satıcı ise sağlamakla yükümlüdür.

Binance, geleneksel vadeli işlem sözleşmelerinden biraz farklı olan kalıcı sözleşmeler kullanmaktadır. Bu tür sözleşmelerin önceden belirlenmiş bir sona erme ve ödeme tarihi yoktur. Spot endeks fiyatına bağlıdırlar ve tüccar istediği zaman bunları feshedebilir.

Başka bir deyişle, kalıcı bir sözleşme alırken veya satarken, tüccar varlığı önceden belirlenmiş bir tarihte satmak veya satın almak zorunda değildir. Bunun yerine, istedikleri zaman pozisyonlarını kapatabilirler.

Binance’deki Bitcoin vadeli işlemleri Tether’e (USDT) karşı işlem görür.

Haziran 2020’de Binance Vadeli İşlemler, BTC/USD alım satım çiftleri için üç aylık vadeli işlem sözleşmeleri başlattı. Üç aylık vadeli işlemler için maksimum kaldıraç 125X’tir. Sürekli sözleşmelerden farklı olarak, üç aylık vadeli sözleşmelerin teslim tarihi vardır (yani üç aylık vadeli sözleşmeler her üç ayda bir sona erer).

Binance Futures’a: Buradan Başlayın

İlk önce, bir Binance hesabı oluşturmanız gerekecek . Kayıt süreci oldukça basittir, ancak Binance’in KYC gereksinimleri nedeniyle oldukça fazla kimlik doğrulaması gerektirir. Bitcoin’i nasıl kaydedeceğinizi ve yatıracağınızı Binance trade kılavuzumuzdan öğrenebilirsiniz.

Öncelikle Binance Futures’u Binance’de kullanabilmek için site dilini ingilizce olarak seçmelisiniz. Çünkü Türkçe dilinde Futures işlemleri gösterilmiyor.

Paranız yatırıldıktan sonra, bunları Futures cüzdanınıza aktarmanız gerekecektir. En üstteki gezinme menüsünde bir “Wallet” butonu var. Üzerine gelin ve “Futures” seçeneğini seçin.

Sağ üstte, “Wallet” butonunun hemen altında bir “Transfer” butonu var. Bitcoin vadeli işlemlerine başlamak için, Futures hesabınıza biraz USDT aktarmanız gerekir.

Bunu yapmak oldukça basittir. Butona tıkladığınızda, hangi hesaptan ne kadar USDT transfer etmek istediğiniz sorulacaktır. Sadece miktarı belirtin ve “Onayla” düğmesine basın. Aktarım otomatik olarak gerçekleşir.

Binance Futures’da Kaldıraçlı İşlem

Binance, yatırımcıların 125x’e kadar kaldıraçla alım satım yapmalarına izin veriyor. Nitekim, kaldıraç oranınızı belirlemek oldukça basitleştirilmiştir.

Sol üst köşede, tıklanabilen BTCUSDT sembolünün hemen yanında bir buton vardır ve aşağıdaki kaydırıcıyı yukarı çekecektir:

Buradan itibaren oldukça basit. Kaydırıcı, 1x ile 125x arasında tercih edilen kaldıraç oranını ayarlamak için kullanılabilir.

Örneğin, 100x kaldıraçla 100 USDT kullanmaya karar verirseniz, bu 10.000 $ değerinde bir pozisyon açacaktır ve marj olarak yalnızca 100 USDT kaydetmeniz gerekir.

Binance Futures’da Bitcoin Vadeli İşlemleri Nasıl Yapılır?

Binance’te Bitcoin vadeli işlemlerinin ticareti basittir. Platform, Bitcoin/USDT’ye ve bazı kripto paralara 125 kata kadar kaldıraçla ve diğer bazı kripto para birimleri için 75 kata kadar trade izni veriyor. Buna karşılık, diğer marj değişimleri 100x’e kadar kaldıraç oranına izin verir.

Platformda verebileceğiniz dört tür sipariş vardır:

 • Limit Emri
 • Market Emri
 • Stop-Limit Emri
 • Stop Market
 • Trailing Stop

Short veya Long Pozisyon Açmak

Limit Emirleri

Belirli bir fiyattan satın almak istediğinizde limit emirler kullanılır.

Bir limit emri belirlemek için, satın almak veya satmak istediğiniz fiyatı belirtmeniz gerekir. Sipariş Miktarı sekmesinde, satın almak istediğiniz BTC miktarını girin. Bu durumda, 8.400 dolarlık bir hedef fiyat ve 1 BTC’lik bir miktar belirledik. Dolayısıyla, Bitcoin’in fiyatı 8.400 dolara ulaşır ulaşmaz, satın alma / uzun süreli bir siparişimiz olacak. 20x kaldıraç kullandığımız için bu sipariş için gereken marjın sadece 420 USDT olduğunu unutmayın.

“Satın Al / Uzun” düğmesine basar basmaz, pozisyonunuz açılacaktır. Aşağıda, onu nerede izleyeceğinizi ve nasıl kapatacağınızı göstereceğiz.

Piyasa Emirleri

En temel emir türü olan piyasa emirleri, Bitcoin’i spot fiyattan satın almak için kullanılır.

Girilmesi gereken tek şey sipariş miktarıdır. Yine, gerekli marjın siparişin gerçek değerinden 20 kat daha az olduğunu unutmayın.

Stop-Limit Emirleri

Bunlar tipik olarak bir durdurma mekanizması olarak kullanılır, ancak her zaman değil.

Stop fiyatı, siparişinizin normal bir limit emri haline geleceği fiyattır. Fiyat sekmesi ne zaman satın almak istediğinizi gösterir.

Bitcoin’in 8.600 $ ‘da önemli bir dirençle karşılaşmasını beklediğinizi hayal edin ve eğer onun üzerine çıkarsa, bu trendin yükselişe geçtiğini onaylayacaktır. Stop fiyatınızı 8.600 $ olarak belirlemek istersiniz, çünkü vurulduğu anda stop-limit emriniz 8.650 $ ‘dan satın almak için normal bir limit teklifine dönüştürülecektir. Bunu, risk seviyenizi azaltmak için bir durdurma mekanizması olarak da kullanabilirsiniz.

Kar-Al-Limit Emirleri

Adından da anlaşılacağı gibi, bu esas olarak karınızı toplamak istediğiniz fiyatı belirlemek için kullanılır.

Tetikleyici fiyatınız, siparişinizin sipariş defterine yerleştirileceği fiyatı belirler. Fiyat sekmesi, satın almak istediğiniz fiyatı gösterir.

Bir pozisyonun kapatılması

Pozisyonunuz açılır açılmaz, durumunu izleyebileceksiniz. Bu kılavuz uğruna, yukarıdaki örnekte gösterildiği gibi standart bir piyasa emri kullanarak uzun bir Bitcoin pozisyonu açtık. İşte takip edebileceğimiz yer:

Gördüğünüz gibi, 8,273 $ giriş fiyatından 0,1 BTC aldık. Yani 0.1 BTC’lik uzun bir pozisyon açtık. 20x kaldıraçlı olduğundan, bu ticarette gerekli marj sadece 43 USDT civarında.

Pozisyonunuzu kapatmak istiyorsanız, iki seçeneğiniz var. Piyasa kapanışı anında gerçekleşir ve mevcut en iyi spot fiyatla kapatırsınız. Buna karşılık, bir limit kapanışı, pozisyonu kapatmak istediğiniz fiyatı belirlemenize olanak tanır.

Gördüğünüz gibi, pozisyon izleyici ayrıca bir tasfiye fiyatı içerir. Bu, ulaşılırsa, yetersiz marj nedeniyle pozisyonunuzun tasfiye edildiğini görecek fiyattır. Vadeli işlem cüzdanınızdaki tutarın tamamının teminat olarak kullanıldığını unutmayın. Dolayısıyla, fiyat ticaretinizin yönüne gitmezse, platform kalan sermayenizi teminat olarak kullanacaktır.

“Piyasa” düğmesine basar basmaz, pozisyonunuz kapatılacak ve fonların marj hesabınıza geri döndüğünü göreceksiniz.

Binance Vadeli İşlemleri Hangi Kripto Para Birimlerini Destekler?

Bu satırları yazarken Binance Futures, alım satım çiftlerinin çeşitliliğini vaat etti ve genişletti. Bitcoin’in (BTC) yanı sıra, platform aşağıdaki çiftler için 75 kata kadar kaldıraç ticareti sunar:

 • Ethereum (ETH) / USDT
 • Dalgalanma (XRP) / USDT
 • Binance Coin (BNB) / USDT
 • Bitcoin Cash (BCH) / USDT
 • Cardano (ADA) / USDT
 • Yıldız (XLM) / USDT
 • Tron (TRX) / USDT
 • EOS / USDT
 • Litecoin (LTC) / USDT
 • Ethereum Classic (ETC) / USDT
 • Chainlink (Bağlantı) / USDT
 • Monero (XMR) / USDT
 • Dash / USDT
 • Zcash (ZEC) / USDT
 • Tezos (XTZ) / USDT
 • USDT’ye karşı daha fazla çift arasında Cosmos (ATOM), Ontology (ONT), Brave (BAT), VeChain (VET), IOST, QTUM, ALGO, THETA, ZRX ve NEO bulunur.
 • Haziran / Temmuz 2020’de yeni çiftler eklendi: ZIL, KNC, COMP, SXP ve OMG.
 • Yeni ticaret çiftleri Ekim / Kasım 2020 eklendi: MATIC, SRM, UNI, SUSHI, REM, BEL, HNT, OCEAN, KSM, RSR, LRC, FIL, NEAR, TOMO, ENJ, FLM, FTM, AVAX.

Binance Vadeli İşlem İşlem Ücretleri nelerdir?

KriptoSohbeti ve Binance, sınırlı süreli bir teklif olarak yeni kullanıcılara yeni bir hesap açmak için bu bağlantıyı kullanarak tüm işlem ücretlerinde %10 indirim sunar . Daha sonra, ilk 30 günlük trade (sınırlı bonus) için Binance Futures İşlem ücretlerinde %10 almak için referans kodunuz olarak ‘kupon’ kodunu kullanın.

Bir vadeli işlem borsası seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeylerden biri işlem ücretleridir. Ücretler oldukça hızlı bir şekilde birikebileceğinden, günlük işlem yapıyorsanız bu özellikle önemlidir.

Neredeyse her zaman olduğu gibi, Binance ücret yapısını görselleştirmek için harika bir iş çıkardı.

Uzun lafın kısası, varsayılan seviye (VIP 0)% 0,02 üretici ücreti ve% 0,04 katılımcı ücreti taşır. İndirimli ücretlerden yararlanmak için Binance, hem yerel Binance Coin’i (BNB) tutmanızı hem de makul miktarda ciro hacmi (BTC cinsinden) tutmanızı gerektirir.

Spot piyasa değişiminin tüm VIP avantajları vadeli işlemler piyasası için geçerlidir. Dahası, ücretler genellikle spot piyasadakilerden daha düşüktür. Bununla birlikte, VIP katmanlarının her biri için hacim gereksinimleri, kaldıraç nedeniyle spot piyasadakilerden 5 kat daha büyüktür.

Binance Vadeli İşlem Borsası Güvenliği

Söylemeye gerek yok, Binance muhtemelen piyasadaki en güvenli kripto para borsası. Doğal olarak, bilgisayar korsanlarına karşı bağışık değildir, ancak şirket, kullanıcıların fonlarını korumak için harika bir iş çıkarmaktadır.

Geçmişte sahip olduğu borsa hacklenecek olsa bile Binance, SAFU adı verilen bir fonu devreye soktu. Geçen 14 Temmuz’dan itibaren borsa, aşırı durumlarda kullanıcılara ek koruma sağlamak için tüm alım satım ücretlerinin% 10’unu Kullanıcılar için Güvenli Varlıklar Fonuna (SAFU) tahsis etti. Bu fonlar ayrı bir soğuk cüzdanda saklanır.

Dahası, Binance, vadeli işlem platformu için geçerli olan çok titiz bir KYC sürecine sahiptir.

Binance Vadeli İşlemleri Desteği

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Binance Vadeli İşlemler borsası, birincil spot borsanın desteğe verdiği önemi paylaşıyor ve kullanıcılar, deneyimli ve oldukça yeterli uluslararası destek ekibine güvenebilirler.

 

Binance Vadeli İşlemler 50 USDT ÜCRETSİZ Kupon: Kayıt olmak ve %10 indirim ve 500 USDT (sınırlı bonus) ile işlem yaparken 50 USDT almak için bu bağlantıyı kullanın .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir