Binance Borsası – Başlangıç Kılavuzu

Kuşkusuz Binance, kripto para ticareti konularında lider borsa haline geldi. Malta merkezli borsa, 2017 yılının ortalarında kuruldu.

Binance, yalnızca kriptodan kriptoya ticaretle sınırlı değildir – FIAT’tan kriptoya alım satımın yanı sıra Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kredi kartıyla satın alma olanağı sunar. Gelişmiş trader’lar için Binance, kaldıraçlı alım satım sağlayan Vadeli İşlemler borsasını sunar.

Özel 2021 Teklifi: Binance’in bir ortağı olarak BitcoinSohbeti.com okuyucuları, yeni bir hesap açmak için bu bağlantıyı kullanarak tüm Binance spot ve marj ticareti ücretlerinde %10 indirim alabilirler, bu sınırlı süreli bir promosyondur.

 

Neden Binance Hesabı açmalıyım?

Ağustos 2017’deki lansmanından bu yana Binance büyümeye ve kripto para ekosistemine liderlik etmeye devam ediyor.

En yüksek gerçek hacim: Çoğu borsa sahte hacim tutarları bildirirken, Binance borsa hacmini bildirme konusunda her zaman güvenilir olmuştur. Bu satırları yazarken Binance, gerçek ayarlanmış ticaret hacmi ölçümlerinde güvenle liderlik ediyor.

Alım satım çiftleri ve likidite : Binance, maksimum alım satım çifti likiditesi ile sonsuz bir çeşitlilik sunar. Binance’deki çoğu kripto para birimi Bitcoin’e karşı işlem görürken, Binance Ethreum, Ripple ve Tron’a karşı birçok alım satım çifti sunuyor.

FIAT’a karşı alım satım yapmak daha kolay olmamıştı, çünkü Binance, ABD’ye sabitlenmiş USDT, USDC, BUSD, TUSD, PAX ve daha fazlasına karşı birçok alım satım çifti sunuyor. Binance ayrıca Rus Rublesi ve Türk Lirası gibi bazı yerel FIAT madeni paralarla işlem yapmayı teklif ediyor.

Her zaman gelişiyor: Binance sürekli gelişiyor – kendi yerel tokenı tarafından yönetilen kendi Binance blok zincirini başlattıktan sonra – Binance, yeni projelerin başlatılması (IEO’lar) için merkezi olmayan borsasını ve Binance Launchpad’i başarıyla başlattı.

Gelişmiş güvenlik ve SAFU sigortası : Her büyük borsa gibi, Binance bilgisayar korsanları için sıcak bir hedeftir. Şimdiye kadar, kısa tarihinde Binance güvenlik seviyesini kanıtladı ve küçük bir saldırı gerçekleştiğinde bile, borsanın SAFU sigorta fonu borsa kullanıcılarını tazmin etti, böylece tüm fonlar karşılandı.

Harika destek : Kriptoya yeni başlayanlar için, hangi borsayı kullanacaklarını seçerken destek kritik bir anahtardır. Binance desteği çok duyarlı.

 

Yeni bir Binance hesabı nasıl açılır?

1. Adım: Binance Web Sitesine gidin

Binance kayıt formuna gitmek için buraya tıklayın ; bağlantı yeni bir pencerede açılacaktır, böylece bu kılavuzu da takip edebilirsiniz.

Kaydolduktan sonra, Binance ticaret platformuna Apple iOS, Google Android ve Windows özel uygulamalarından da erişilebileceğini belirtmekte fayda var. Güvenlik önlemleri için Binance uygulamasını yalnızca resmi Binance web sitesinden indirdiğinizden emin olun.

 

2. Adım: E-postanızı ve belirlenmiş bir şifreyi girin

Şimdi, temelde e-posta adresinizi ve şifrenizi içeren basit formu doldurun.

Güçlü bir şifre kombinasyonu isteyeceksiniz. Kurallar: Şifre, 1 büyük harf ve 1 rakam olmak üzere en az 8 karakter olmalıdır.

Yönlendirme alanı, CryptoPotato kullanıcılarına benzersiz bir teklif olarak% 20 indirim alacağınızı garanti edecektir.

Şartları işaretleyip kabul ettikten sonra sarı renkli “Hesap Oluştur” düğmesini tıklayın.

Bunu yaptıktan sonra Binance size bir doğrulama e-postası gönderecektir. Doğrulama e-posta bağlantısına tıklayın.

3. Adım: 2 Faktörlü Kimlik Doğrulamayı (2FA) etkinleştirin

Hoşgeldiniz. İlk kez oturum açtığınızda, bir açılır pencere belirecek ve sizden ikinci bir güvenlik katmanı sağlayan 2FA’yı etkinleştirmenizi isteyecektir.

2FA’da yeniyseniz, 30 saniyede bir değişen 6 haneli bir kod almak için Google Authenticator mobil uygulamasını indirmeniz ve ardından QR kodunu taramanız (veya gizli anahtarı girmeniz) gerekir. Binance hesabınızda her oturum açtığınızda, tipik kullanıcı adı parolası oturum açma işleminin ötesinde ikinci bir güvenlik katmanı olarak bu kodu sağlamanız gerekecektir.

Bu adımı atlamayın! Kimlik avı saldırılarının farkında olun: Hızlı erişim için ve ayrıca güvenlik nedenlerinden dolayı yer imlerinize Binance ana sayfasını eklemek akıllıca olacaktır. Pek çok trader, kimlik avı saldırıları nedeniyle yüksek miktarda kripto para kaybetti, bunlar sadece orijinal web sitesi gibi görünen sahte URL’lerdir, ancak tek yaptıkları kullanıcının giriş bilgilerini toplamak ve onları saldırganlara göndermek.

Bu nedenle, herhangi bir para yatırmadan önce 2FA’yı etkinleştirmek çok önemlidir.

4. Adım: Bitcoin ve diğer fonlar Binance’e nasıl yatırılır?

Şimdi, hesabınız güvenli bir şekilde sağlandıktan sonra, “Cüzdanlar” ı seçmek için en üstteki ana menüyü kullanın ve oradan “Spot Cüzdan” alt menü öğesini seçin. Spot cüzdan, normal Binance spot ticareti içindir.

Binance ayrıca marjin ve vadeli işlem ticareti gibi daha gelişmiş özellikler sunar (Tabi bu özellikleri site dilini ingilizce yaparsanız görebilirsiniz) . Spot Cüzdan’ı seçtikten sonra göreceğiniz ekran budur:

Buradan, Binance’in sunduğu tüm kripto para birimlerine ve mevcut bakiyenize (şu anda sıfır olması muhtemel) genel bir bakış elde edebilirsiniz.

İşlem gören tüm paraların listesini bu sayfada bulacaksınız. Para yatırmak istediğiniz para biriminizi arama alanını kullanarak bulun veya arayın ve ardından aynı ham üzerinde bulunan ‘Para Yatırma’ adlı ilgili düğmeye basın.

Tıklandığında, özel bozuk para cüzdanı sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu örnekte Bitcoin yatırmaya karar verdik:

 

Sayfanın sağ tarafında, yeni tahsis edilmiş cüzdan adresimizi görebiliriz. Bu adres Binance hesabımız için benzersizdir; başka bir deyişle, bu adrese transfer edilecek her şey hesabınıza alacak kaydedilecektir.

Önemli: Her jetonun cüzdan adresi farklıdır. Cüzdanına yalnızca belirli para birimini yatırdığınızdan emin olun; aksi takdirde, fonların tamamen kaybedilmesine neden olabilir.

Bir sonraki adım, temel olarak bu cüzdan adresini herhangi bir kripto cüzdanına kopyalayıp yapıştırmaktır. Bu ilk para yatırma işleminizse, sadece küçük bir miktar transfer etmek, alınana kadar beklemek daha iyidir (e-posta ile bilgilendirileceksiniz ve Binance’inizdeki madeni paranın cüzdanı sayfasında göreceksiniz) ve ancak bundan sonra Ana bölüm.

Herhangi bir madeni paranın kendi para yatırma işlem süresinin olduğunu unutmayın.

Para yatırma geçmişiniz de buradadır : Sayfanın alt kısmında, belirli bir madeni paranın geçmiş depozitolarını görebilirsiniz.

5. Adım: Binance’te kripto para nasıl alınır veya satılır?

Paranız geldiğinde veya Bitcoin, Ethereum veya USDT gibi herhangi bir temel varlığın pozitif bakiyesine sahipseniz, kripto para alışverişinize başlayabilirsiniz.

Ana menüde, “Spot” u seçin ve “Klasik” i seçin.

Şimdi sağ bölmeden istenen çifti seçin. Daha hızlı gezinme için arama alanını kullanın. Gerçek çiftin kendisinden önce temel varlığı seçtiğinizden emin olun. Örneğin, BTC kullanarak ETH satın almak istiyorsanız, temel varlığınız olarak BTC pazarlarını veya BTC’yi seçmeniz gerekecektir.

Bu örnekte, Bitcoin’imizi (BTC) Ethereum (ETH) ile takas etmek istiyoruz. ETH / BTC çifti piyasasını seçerek başlıyoruz ve ardından aşağıdaki ekranı alacağız:

Sol bölme sipariş defterini gösterirken, ortada son fiyatı görüyoruz. Ortada grafiği görebiliriz ve hemen altında siparişimizi vermek için kontrolü görebiliriz.

3 tür sipariş vardır:

Bir Limit emri kullanarak satın almak için : İstediğiniz fiyatı belirleyin, ardından ETH birimlerinde miktarı seçin veya sağlanan ölçekten toplam Bitcoinlerinizin bir yüzdesini seçin:% 25,% 50,% 75 ve% 100. Toplam BTC (maliyet) daha sonra otomatik olarak hesaplanacaktır. BTC için ETH satmak aynı olacak, ancak tam tersi.

Piyasa fiyatından satın almak istiyorsanız , üst menüden Market’i seçin. Durdurma limiti daha gelişmiştir ve bir zararı durdurma veya satın alma emirlerini durdurmanıza olanak tanır, başka bir deyişle, yalnızca ETH / BTC’nin fiyatı belirli bir fiyata ulaştığında (yani, “ETH / BTC satın al 0,031 sınır fiyatında, yalnızca ETH / BTC 0,03 inçten yüksek olduğunda).

Binance Coin (BNB) nedir ve ne için kullanılır?

Binance, BNB sembolüyle kendi yerel kripto para birimini – Binance Coin’i yarattı. BNB ilk olarak Ağustos 2017’de gerçekleşen Binance’in İlk Para Teklifi (ICO) sırasında yayınlandı.

Bu satırları yazarken Binance Coin, yaklaşık 3 milyar dolarlık bir pazar payıyla piyasa değeri açısından en büyük sekizinci kripto para birimidir.

BNB, Binance’de en çok işlem gören para birimlerinden biridir ve borsanın ödeme yöntemidir.

BNB’ye sahip olduğunuzda, Binance işlem ücretlerinde ekstra %25 indirim alacaksınız (isterseniz bu seçeneği etkinleştirdiğinizden emin olun). Binance’te yüksek hacimli alım satım yapıyorsanız, BNB tutmayı düşünmelisiniz. Binance ücretlerinin ücret programı burada bulunabilir .

Ücret indiriminin yanı sıra, Binance Coin sahipleri İlk Borsa Tekliflerine veya IEO’lara katılmak için borsanın çekilişine girebilirler . Binance, Binance Launchpad platformu aracılığıyla yeni projeler için bağış toplama kampanyaları yürütür .

Bir başka ilginç gerçek ise, Binance’in kârının %20’sini piyasadaki BNB tokenlerini geri satın almak için tahsis etmesi ve böylece zamanla BNB’nin para birimlerinin enflasyon oranının düşmesidir.

Özel 2020 Teklif: Binance bir ortağı olarak, KriptoSohbeti.com okuyucuları için tüm Binance spot ve marj ticaret ücretinde %10 indirim alabilirsiniz bu bağlantıyı  tıklayarak yeni komisyon ödüllü hesap oluşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir