Binance’te Emir Verirken Order failed: The price cannot be higher/lower/greater/less than… hatası ne demek?

SorularBinance’te Emir Verirken Order failed: The price cannot be higher/lower/greater/less than… hatası ne demek?
KriptoSohbetiKriptoSohbeti Staff sordu 3 yıl önce
1 Cevaplar
KriptoSohbetiKriptoSohbeti Staff cevaplandı 3 yıl önce

Binance’te emir verirken şu hatalardan birisi ile karşılaşabilirsiniz.

  • The price cannot be higher than…
  • Order failed: Price cannot be greater than …
  • The price cannot be lower than…
  • Order failed: Price cannot be less than …

Bu hataları almanın sebebi kural dışı bir emir vermenizdir.
Hatanın sebebi ise, Limit emir, OCO, ya da stop limit emir verirken; Emir fiyatı piyasa fiyatının 5 katından fazla olamaz ve aynı şekilde satarken de emir fiyatı piyasa fiyatının 5’te birinden düşük olamaz.
 
“The price cannot be higher than…” ya da “Order failed: Price cannot be greater than …” hatası alıyorsanız piyasa fiyatının 5 katından yüksek satış emri giriyorsunuz demektir ve Binance’te bu satış kural dışıdır.

Yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi, eğer piyasa fiyatının 5 katı üstünde satış emri verirsek. 1. olarak belirtilen piyasa fiyatındaki fiyattan, 2. olarak belirtilen fiyat eğer 5 kat ve fazlasıysa bu emir gerçekleşmez ve 3. olarak belirtildiği gibi hata verir.
 
 
 
“The price cannot be lower than…” ya da “Order failed: Price cannot be less than …” hatası alıyorsanız piyasa fiyatının 5’te birinden satış emri giriyorsunuz demektir ve Binance’te bu satış kural dışıdır.

Yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi, eğer piyasa fiyatının 5’de 1’inden az fiyata alım emri verirsek. 1. olarak belirtilen piyasa fiyatındaki fiyattan, 2. olarak belirtilen fiyat eğer 5’de 1’inden az ise bu emir gerçekleşmez ve 3. olarak belirtildiği gibi hata verir.